Sulje tulostustila
Teoslista Bisneskirjasto

Suorat linkit teoksiin

Nimi Tekijät Ladattu palveluun pvm. ISBN Linkki
100 faktaa myynnistäKatleena Kortesuo, Andrei Koivumäki17.4.20199789521436390
Alustatalous ja uudet liiketoimintamallitJohannes Koponen8.10.20199789521438233
Ansaittu julkisuusJaakko Kilpeläinen10.6.20209789521438462
API-talous 101Marjukka Niinioja, Jarkko Moilanen, Marko Seppänen, Mika Honkanen20.8.20189789521435102
Arvoa liiketoimintaanHanna M Viita25.9.20209789521441998
Asiakaskokemus ja henkilöstökokemus Kari Korkiakoski25.9.20199789521436611
Asiakkaista ansaintaanSirpa Hänti19.1.20219789521441196
AsuntoPetri Roininen29.3.20189789521433689
BisnesantropologiaMikko Leskelä15.10.20209789521441721
Brändin ilmeen johtaminenJuha Pohjola13.9.20199789521437434
ComplianceNiina Ratsula13.12.20179789521424854
Design ja johtaminenHanna Maula, Jesse Maula13.9.20199789521438264
Digiajan asiakaskokemusBelinda Gerdt, Sanna Eskelinen10.8.20189789521433436
Digiajan strategiaVirpi Hämäläinen, Hanna Maula, Kimmo Suominen13.12.20179789521424960
DigitalisaatioVesa Ilmarinen, Kai Koskela13.12.20179789521426285
Elävä strategiaTimo Ritakallio, Timo O. Vuori7.9.20189789521435386
Erilainen ote omaan talouteenPasi Havia, Antti Rinta-Loppi, Ville Lappalainen13.12.20179789521431197
Haastajasta hittipalveluksiAntti Apunen24.2.20209789521438769
Hallitus johdon tukenaJorma Eloranta4.12.20189789521436901
HenkilöbrändiJarkko Kurvinen, Tom Laine, Ville Tolvanen23.2.20189789521431685
Huomisen yhteiskuntaMika Aaltonen14.2.20199789521437120
Hyvä hankinta – parempi bisnesSanna Nieminen13.12.20179789521427657
Hyvä paha valtaMarjatta Jabe, Sari Kuusela13.12.20179789521430961
HäiriöPauli Aalto-Setälä30.11.20189789521435355
Ilmiön kaavaJohanna Pohjantaival, Lauri Hilliaho13.12.20179789521423918
Intuitio ja tunteet johtamisen ytimessäEveliina Salonen25.1.20189789521431777
Johda ihmistäMakke Leppänen, Ilona Rauhala13.12.20179789521420153
Johdata asiakkaasi verkkoonKatri Tanni, Kati Keronen13.12.20179789521434129
Johtaminen ja globaali talousJanne H Tienari, Susan Meriläinen25.10.2021978-952-14-4481-4
JohtamisestaArto Hiltunen13.12.20179789521427039
Kehitä kokeillen!Lotta Hassi, Reetta Maila, Sami Paju13.12.20179789521426445
Kestävä johtajuusAija Bärlund, Susanna Perko13.12.20179789521430985
Kestävä markkinointiPetteri Lillberg, Riku Mattila25.4.20209789521440410
Ketterä kasvuKimmo Herranen28.10.20209789521442919
Kohtuuden kirjaJuha T. Hakala13.12.20159789521427510
Konflikti päivässäKirsi Piha23.2.20189789521430640
Kun normibisnes ei riitä – kestävä strategointiTimo Santalainen, RAM B. BALIGA13.12.20179789521427145
KutsumusjohtajaTapio Aaltonen, Paula Kirjavainen, Eeva Pitkänen13.12.20179789521430947
Level up: työrutiinit peliksiSonja Ängeslevä13.12.20179789521434136
LohkoketjuAntti Innanen, Juha Viitala, Patrik Elias Johansson, Mikko Eerola14.3.20199789521436185
LuksusNina Broström, Satu Väkiparta, KRISTIINA PALMGREN13.12.20179789521426940
LuottamuskysymysJaana Haapala, Unna Lehtipuu29.4.20219789521442964
Luovu ajoittamisesta - tuplaa tuottosiMika Hyttinen13.12.20179789521428050
Läsnä etänäKati Haapakoski, Anna Niemelä, Elina Yrjölä26.5.20209789521442704
Mahtava mokaMikko Kuitunen, Mika Sutinen29.5.20189789521433092
Menesty yrittäjänäAntti Sekki, Mika Niemi13.12.20179789521427688
Menestyksen timanttiMika Kamensky13.12.20179789521422850
Mindfulness työssäAntti-Juhani Wihuri13.12.20179789521430886
Mistä kasvua?Mikko Mattinen13.1.20209789521439858
Miten sijoitan pörssiosakkeisiinSeppo Saario13.12.20179789521428081
Mitä jokaisen kotiäidin (ja muidenkin naisten) tulee tietää sijoittamisestaEmilia Kullas, Ninni Myllyoja13.12.20179789521434143
Mr & Mrs Future ja 5 suurta kysymystäMika Aaltonen, Rolf Jensen13.12.20179789521434150
Nainen ja rikastumisen taitoEmilia Kullas, Ninni Myllyoja13.12.20179789521434167
Negatiiviset tunteet – Positiivinen bisnesHarri Jalonen, Maiju Vuolle, Laura Strömberg13.12.20179789521426681
NettopositiivisuusOras Tynkkynen, Kati Berninger13.12.20179789521430442
Onnistu osakemarkkinoillaKim Lindström, Tom Lindström13.12.20179789521434174
Onnistunut yritystapahtumaJohanna Catani13.12.20179789521429989
Opas yksilölliseen motivointiinPäivi Mayor, Marjo Risku13.12.20179789521424885
Osaava omistajaTero Luoma8.11.20189789521434624
Osakesijoittajan maailmanvalloitusHenri Elo, Jari Saarhelo14.12.20189789521435164
Osta, vuokraa, vaurastuOlli Turunen, Joonas Orava13.12.20179789521429743
PalvelumuotoiluJuha Tuulaniemi12.8.20219789521446115
Palvelumuotoilun bisneskirjaSofia Forsberg, Mikko Koivisto, Johanna Säynäjäkangas29.4.20199789521435799
Paras sijoitusMarko Erola13.12.20179789521434198
Pelastetaan strategia!Mika Sutinen, Antti Haapakorva19.8.20219789521445026
Puoli vuosisataa pörssin sisäpiirissäKim Lindström13.12.20179789521434204
PääasiaMakke Leppänen, Ilona Rauhala, Annamari Heikkilä13.12.20179789521430954
RytmihäiriöKirsi Piha13.12.20179789521426629
Sisältömarkkinoinnin työkalutIDA HAKOLA, Ilona Hiila, Mikko Rummukainen25.10.20199789521439094
SisältöstrategiaKatri Tanni, Kati Keronen25.1.20189789521432224
SoriAnna Sorainen10.10.20189789521431890
Storytelling työkalunaMervi Rauhala, Tarja Vikström13.12.20179789521434211
StrategiakirjaTero Vuorinen13.12.20179789521434228
Strategiaopas kuntien päättäjilleJanne H Tienari, J. Tuomas Harviainen9.9.20209789521441868
Strateginen ajattelu & toimintaTimo Santalainen13.12.20179789521434235
Strateginen johtaminenMika Kamensky13.12.20179789521430930
Strategisen hyvinvoinnin johtaminenOssi Aura, Guy Ahonen13.12.20179789521427824
SuosioharhaMika Hyttinen23.2.20189789521431654
TarinallistaminenAnne Kalliomäki13.12.20179789521434242
TekoälyMika Aaltonen, Antti Merilehto15.11.20199789521438998
TekoälyHeidi Kananen, Harri Puolitaival25.10.20199789521438202
TekoälyAntti Merilehto23.2.20189789521433368
Teollinen internetJari Collin, Ari Saarelainen13.12.20179789521428517
TilannetajuHelena Åhman, Harri-Matti Gustafsberg25.1.20189789521431463
TimanttipesulaUnna Lehtipuu13.12.20179789521429828
Toimistotyöläisen ruokapäiväReijo Laatikainen, Henna Rannikko13.12.20179789521426001
TunnelmajohtajaMarjo Rantanen15.10.20189789521434433
Tunteella! Voimaa tekemiseenJarkko Rantanen13.12.20179789521430923
Tylsyyden ylistysJuha T. Hakala26.10.20189789521433337
TyönhakuopasTom Laine, Teija Hoppe13.12.20179789521430893
Työpaikan tietoturvaopasPetteri Järvinen, Kimmo Rousku13.12.20179789521430510
Ulkoistamisen käsikirjaRIITTA LEHIKOINEN, Ilkka Töyrylä13.12.20179789521434259
Vaikuta tunteisiin!Jarkko Rantanen13.12.20179789521430909
Vastuullisuudesta ylituottoa sijoituksiinTiina Landau, Hanna Silvola6.5.20199789521437168
Vaurastu kuin Warren BuffettMika Hyttinen13.12.20179789521434266
Verkkokaupan rautaisannosJaakko Hallavo13.12.20179789521434273
Viestinnän johtaminen strategiasta tuloksiinPipsa Lotta Marjamäki, Jenni Vuorio6.8.20219789521442087
Voittajan strategiaTimo Raikaslehto, Lasse Mitronen11.3.20199789521435973
Väärää vientiäKim Väisänen31.1.20189789521433856
Väärää yrittämistäKim Väisänen25.2.20199789521436642
Yksin työskentelevän opasTiina Torppa13.12.20179789521430916
Ylivoimainen asiakaskokemusBelinda Gerdt, Kari Korkiakoski13.12.20179789521427862
Yrityskulttuuri on kuningasPanu Luukka22.1.20199789521435676
Älykäs julkinen johtaminen Pentti Sydänmaanlakka13.12.20179789521422508
Lataa Excel-muodossa